O nas

agro2

„Owczarzówka” funkcjonuje jako ośrodek agroturystyczny od 1993 roku. Znajduje się około 5 km od Bystrzycy Kłodzkiej, w urokliwej wsi Niedźwiedna. Ta niezwykła przestrzeń jest miejscem, w którym każdy, kto szuka wyciszenia i odpoczynku od zgiełku, znajduje je. Całość składa się obecnie z dwóch ośmioosobowych domów gościnnych, dwóch zagród z żywym inwentarzem, małej stadniny oraz domu gospodarzy, pełniącego jednocześnie funkcję recepcji. Goście mają okazję skosztować swojskich jajek, mleka oraz pieczywa, które podawane są na śniadanie. Istnieje także możliwość kupna swojskich wędlin albo drobiu, po umówieniu się z gospodarzami.

Domy dla turystów mają po dwa piętra, a na każdym z nich znajdują się dwa pokoje dwuosobowe. W przypadku grup z dziećmi, istnieje możliwość wykupienia dostawki do pokoju dwuosobowego. Każdy pokój ma oprócz tego balkon z widokiem na pola i niewielki sad, na zachód od gospodarstwa. Wypoczywającym aktywnie udostępniamy rowery i sprzęt sportowy. Na terenie agroturystyki znajduje się małe, wielofunkcyjne boisko, które może być także wykorzystane jako kort po zawieszeniu siatki, oraz wiata i miejsce na grilla. Agroturystyka posiada własne miejsca parkingowe.

agro 3

„Owczarzówka” z racji swojego położenia stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania krajobrazów i zabytków ziemi kłodzkiej, a w szczególności okolic Bystrzycy. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdziemy na przykład zabytkowe mury obronne miasta, imponujący zamek barokowy w Międzylesiu, czy rezerwat przyrody Śnieżnik Kłodzki w Międzygórzu.

Gospodarstwo Turystyczne „Owczarzówka”

Niedźwiedna 189

57-500 Bystrzyca Kłodzka

info@agrourlop.pl