Dzieje się w Kotlinie Kłodzkiej !

Kto z Was już zdecydował się na przyjazd do Kotliny Kłodzkiej, ten na pewno nie będzie rozczarowany. Ale niezdecydowanych może przekonać bogata oferta kulturalna tego magicznego regionu Dolnego Śląska. Jeżeli więc pogoda nie będzie sprzyjać pieszym albo rowerowym wycieczkom, lub będziecie mieli ochotę na mała zmianę otoczenia, to polecamy festiwale, wyścigi rowerowe i pikniki, otwarte dla każdej grupy wiekowej. Co więcej, wstęp na większość wydarzeń w sezonie letnim jest całkowicie bezpłatny. A wspomnienia będą bezcenne. Poniżej podajemy kilka ciekawych propozycji.

Dni Kłodzka

Świetny pretekst na przedłużenie sobie majówki. Dni Kłodzka trwają przeważnie od połowy do końcówki maja, a w programie wydarzenia znajdziemy m.in. koncerty znanych polskich zespołów, targi staroci, wystawy fotografii i malarstwa. Oprócz tego rozgrywki sportowe i miniturnieje otwarte dla wszystkich!

Rejsy gondolą po Młynówce

Już od maja wszyscy odwiedzający Kłodzko mogą skorzystać z tej nietuzinkowej atrakcji. Widoki, jakie ukażą nam się z perspektywy łodzi znacznie różnią się od tych, które zobaczymy podczas pieszego zwiedzania miasta. Warto w szczególności zwrócić uwagę na zachwycający most Św. Jana, który swoją urodą podobno dorównuje słynnemu Mostowi Karola w Pradze.

Międzynarodowy Festiwal Chopinowski

Dworek w Dusznikach Zdroju nie raz gościł w swoich progach Fryderyka Chopina. Polski kompozytor, jak wielu przed nim i po nim, niezwykle cenił sobie klimat Kotliny Kłodzkiej, bo miała zbawienny wpływ na jego zdrowie. Do dziś w amfiteatrze nieopodal dworku rozbrzmiewają słynne preludia i mazurki podczas dorocznego Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego. Impreza odbywa się zwykle na początku sierpnia i przyciąga entuzjastów muzyki klasycznej z różnych stron świata.

Międzynarodowy Festiwal Spółdzielczych Zespołów Artystycznych TĘCZA POLSKA

Co roku w październiku, do Polanicy Zdroju przybywa barwny korowód zespołów regionalnych, dumnie prezentujący folklor swojego regionu. Zobaczymy występy artystów z całej Polski, a także poznamy kulturę innych zakątków świata, za sprawą międzynarodowych gości festiwalu. A wszystko to zobaczymy na malowniczym polanickim deptaku w samym sercu miasta. Nad stroną artystyczną festiwalu od lat czuwa polanicki Teatr Zdrojowy.

Categories: Kotlina